Domů Technika, rady, návody

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(

Languages

Languages
TOPlist

Technika, rady, návody
PTEJTE SE VAŠEHO INSPEKTORA Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

 

Vážení přátelé,

Právě jsem se vrátil z pravidelného školení-semináře inspektorů provozu a techniky, který proběhl v Jihlavě. Kromě opakování známých věcí jsme byli upozorněni na několik zajímavých drobností a důležitostí. Třeba jen to že jsme byli pochváleni za slušnou osvětu, ale pokárání za nedostatečnou kontrolní práci. Samozřejmě se tam probírali novinky a věci, které se na nás chystají v novém roce.

Když jsem jel domů, říkal jsem si:  „no já to teď  vím (alespoň chvíli), ale co ostatní?“ Určitě někde o tom vyjde článek, ale kdy, a ne vše lze do jednoho článku nacpat. Navíc často Vám odpovídám na některé dotazy ohledně provozu a techniky a na některé opakovaně několikrát.

 Proto mne napadla tato rubrika.:

Celý článek...
 
Otevřený dopis všem pilotům motorových padáků Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 11
NejhoršíNejlepší 
pozor
Vážení „Páni piloti“

Vzhledem k okolnostem posledních pár týdnů jsem nucen napsat tento článek. Je to spíš zamyšlení nad tím jak se v tom vzduchu někteří z nás chovají a bohužel všeobecně rozšířený názor „Já to nedělám, mne se to netýká“ je velký omyl. Právě tohle nezodpovědné chování pár jedinců, kteří nelétají podle pravidel pro létání, narušují letecké prostory, ve kterých nemají co dělat, létají nad obydlenými oblastmi v malých výškách, neumějí se chovat nebo možná i nevědí jak se mají chovat pokud jsou v okrsku letiště kde se pohybují i jiná většinou rychlejší letadla a podobně. Takových a podobných případů bych mohl jmenovat spousty. Nejhorší na tom je, že takoví piloti se mnohdy tímto způsobem chovají tam kde jsou na návštěvě a ne kde létají pravidelně. Tam kde jsem doma si přece nebudu dělat problémy, ale kam zajdu třeba jen jednou za rok je to jedno. Však zítra tam lítat nebudu a do příštího roku si to nějak místní vyřeší. Těchto pár jedinců bohužel dělá problémy nám všem a pokud se situace nezmění a nebudeme si umět sami mezi sebou udělat pořádek určitě nás neminou jistá omezení a zpřísnění pravidel pro naše doposud relativně volné létání. 
Je na nás všech jak se budeme navzájem k sobě a k ostatním chovat a pokud já vidím, že někdo porušuje nějaká ta pravidla a létá tak jak by neměl tak bych takového pilota na to měl minimálně upozornit a snažit se ho nějakým vhodným způsobem nasměrovat správným směrem. Může se stát, že takový pilot porušuje předpisy nevědomky třeba jen z neznalosti a již několikrát se mi stalo, že po takovém upozornění mi takový pilot poděkoval za radu a naopak měl i další otázky, ve kterých neměl tak úplně jasno. V případě, že někdo porušuje pravidla vědomě a nereaguje na upozornění je velmi výchovné takového pilota aspoň vyfotit a uveřejnit na nějakých zaběhlých internetových stránkách kde ho již kolektiv společnými silami ovlivní. Pokud by ani to nepomohlo pak musí bohužel přijít na řadu úřad, ale to s sebou již většinou nese nějaká ta opatření pro nás všechny.
Nechci se příliš rozepisovat a už vůbec ne strašit, ale myslím si, že bychom si navzájem neměli dělat zbytečně problémy a naopak se snažit aby to naše létání bylo stále relativně volné tak jako tomu bylo doposud. Opravdu pár nezodpovědných jedinců „je věcí nás všech“ a neměli bychom k  nim a k jejich chování být lhostejní.

Na konec nezbývá než popřát všem mnoho krásných leteckých zážitků a šťastných přistání. Jarek Sura
 
INSPIRAČKA OD MARTINA (a to je hozená rukavice) Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Rukavice od MarťaseTak se nám opět blíží zima a já začal zase řešit jak na vyhřívání rukavic. Řekl jsem si, že když se nepovedlo loni, tak letos to již musím dotáhnout do zdárného konce.
Jelikož jsem tvor šetřivý, tak mi bylo líto dát takovou sumu a rukavice si jednoduše koupit. Tak jsem pohledal na internetu a na stránkách http://www.funfly.cz jsem naše inspiraci. http://www.funfly.cz/archiff/technika/rukavice/index.htm
Řekl jsem si, přeci nejsi neschopný a pustil jsem se do práce. Jelikož mám krosnu od Nirvany - Rodeo a to má na zásuvce 17V tak jsem schéma na stránkách malinko předělal a to pouhým vložením stabilizátoru na 12V. 
Celý článek...
 
Prolétaři všech zemí, spojte se! (na PMR) Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Prolétaři všech zemí, spojte se! (na PMR)

            Vysílačka! Pro někoho posvátná krabička, na kterou se bojí sáhnout, pro druhé telefon, pro nás koníček číslo jedna. Každý, kdo chce mít kvalitní spojení za málo peněz, kupuje PMRku. Je to bez papírů, bez psaných pravidel. Kromě toho, že si povídáte vy piloti jen mezi sebou nebo kdokoliv jiný (my jim říkáme telefonisti), tak je okruh několika snad desítek lidí po republice, kteří se chtějí bavit s kýmkoliv a dělat spojení. Každý víkend vyrážíme na kopečky udělat co nejdelší spojení, pozdravit se s ostatními, najít nové kamarády, projet se na kole a něco nafotit. 
Celý článek...
 
Filtr pro PMR (aby to nechrčelo) Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

A pro ty co by to chtěli taky zfušovat jako já, pár zásad. Mínus na mikrofonu propojeno s obalem, mínus na kondíku je označené proužkem, odporům je to jedno. Nefotil jsem propojovací kabel a je 1:1, to znamená stejnej na obou koncích 9-ti pin, používá se u PC ocnačení COM9. Jeden konektor do PMR a druhej do MP3. Tišťák je univrzální, jen přeškrábnete v požadovaném místě. Trimr (to točící) tím se šteluje citlivost. Jde to udělat i bez tišťáku tzv. spletenec ale to už je úplnej amatérismus.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.