Domů Technika, rady, návody Prolétaři všech zemí, spojte se! (na PMR)

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(

Languages

Languages
TOPlist

Prolétaři všech zemí, spojte se! (na PMR) Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Prolétaři všech zemí, spojte se! (na PMR)

            Vysílačka! Pro někoho posvátná krabička, na kterou se bojí sáhnout, pro druhé telefon, pro nás koníček číslo jedna. Každý, kdo chce mít kvalitní spojení za málo peněz, kupuje PMRku. Je to bez papírů, bez psaných pravidel. Kromě toho, že si povídáte vy piloti jen mezi sebou nebo kdokoliv jiný (my jim říkáme telefonisti), tak je okruh několika snad desítek lidí po republice, kteří se chtějí bavit s kýmkoliv a dělat spojení. Každý víkend vyrážíme na kopečky udělat co nejdelší spojení, pozdravit se s ostatními, najít nové kamarády, projet se na kole a něco nafotit. 
Vysílačka může být hlavní motor nebo jen doplněk výletu. Je to o zkoušení různých kopečků, vysílaček, antén. Pokaždé narazíme na někoho nového. Cílem jsou hlavně vysoké holé kopce a rozhledny.

            Takže až na vás bude někdo křičet BREJK, BREJK, tak to není nadávka, ale žádost, abyste mu dali slovo. Stačí říct „brejku pojď“ a dotyčný vám řekne svou volačku, místo a po vás bude chtít vědět taky nějaké jméno a kde jste. Já jsem Petr a bydlím v Blansku, tak jsem Petr Blansko. Pokud řeknu Petr Blansko „portejbl“ Babí lom, tak to znamená, že zrovna nevysílám z domu.

            Nepoužíváme subtóny (subkanály), abychom slyšeli všechny co jsou na kmitočtu. Neskenovat subtón a vlézt k někomu na kanál není problém. Horší je, že ti co mají subtóny zaplé, bezohledně gumují i ty co neslyší. Chtěl by vás požádat, když už lítáte se subtónem, tak nepoužívejte kanál 4. Ten je pro naše dálková spojení nejvíc používaný.

            Nejdelší spojení s PMRkami po zemi je pro rok 2006 něco málo přes 300km. Udělat spojení země-vzduch, to by bylo mnohem delší. Spojení vzduch-vzduch musí být ještě delší, ale zase přibude rušení z celé Evropy. Spojení nad 300km se povedlo málo lidem a jsou velice ceněná. Takže, když se ozvete ze země i ze vzduchu, budeme moc rádi.

 

Na slyšenou se těší

Petr Blansko

449.810MHz (nejvyšší sdílený) nebo PMR CH5

 

Čtení o PMR vysílačkách:

 

http://www.cbradio.cz/forum/list.php?f=24

http://www.dusoft.cz/HAM/ham_spirit.htm

http://pmr.euweb.cz/

http://www.lasol.webzdarma.cz/

http://www.volny.cz/cb16/pmr.htm

 
 

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.