Domů Technika, rady, návody Přilba a její hmotnost- aneb „ ať nemáte z ksichtu fašírku“

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(

Languages

Languages
TOPlist

Přilba a její hmotnost- aneb „ ať nemáte z ksichtu fašírku“ Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 13
NejhoršíNejlepší 

Slovo lékaře Přilba a její hmotnost- aneb „ ať nemáte z ksichtu fašírku“

nebo ještě hůře zlomeninu krční páteře, která vede nezřídka k úplné imobilitě (ochrnutí) stavu, kdy už si ho sami ani nevyhoníte, o jídle a pití ani nemluvě. V poslední době si stále více pilotů pořizuje různá technická zařízení, která umísťují na horní části ochranné přilby, a to je alarmující.
Dovolil bych si proto poukázat na jeden aspekt v souvislosti s problematikou kamer a vysílaček, zejména s ohledem na jejich umístění, respektive ke zvýšení hmotnosti přilby při upevnění těchto zařízení event. jejich podstatné části na helmě.

 Sealed  váš marcello

 

Mám za to, že každé zvýšení hmotnosti přilby je na úkor vaší bezpečnosti, páč kinetická energie hlavy je při dopadu (nehodě) násobena hmotností přilby a každé její zvyšování považuji za nežádoucí, stejně jako umisťování kamer na přilbě. Je na každém z nás, aby si byl tohoto rizika vědom a vždy myslel při konstrukci čehokoli podobného na pasivní bezpečnost při našem sportu.

Máme všichni dost představivosti na to, abychom pochopili závažnost úrazového děje při tvrdém přistání, nebo dopadu např. po odhození záložky. Hlava sama o sobě je natolik těžká i bez přilby, že ji nejsme schopni udržet ve zpřímené poloze při nehodě, ani kdybychom byli Franta Kocourek. S těžkou přilbou se z naší hlavy stane adept na závažné traumatické poranění.

Že to tak dělají skoro všichni? No právě...
Pro umístění těchto věci jako je kamera použijte fantazii a upevněte ji třeba na nohu, nebo přímo někam na krosnu nebo tříkolku, nikdy ne na přilbu!!!
Vysílačku dejte na pultík nebo do kapsy bundy.
Všem Vám přeji v tom létacím roce 2011 stejný počet bezpečných přistání jako startů a ten nezbytný kousek štěstíčka, které však přeje hlavně připraveným.

 


váš marcello

 

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.