Domů

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(


Zapomenuté heslo?
Zapomenuté uživatelské jméno?

Languages

Languages
TOPlist

Hlásím let do Kameňa - Putování po Hané aneb když se vítr utišil Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 9
NejhoršíNejlepší 

Všechno to začalo někdy ve středu, kdy mě zavolal Franta Nováček, že pojede v pátek  po práci do Stichovic na letiště, kde začíná Hanácké kolečko a že mám naplánovat nějaký ten let. Neváhal jsem a sedl si k mapě a začal počítat letík. Na mapě jsem vybral Loštice jako první otočný bod a jako další byl Svatý kopeček u Olomouce a zpět na Stichovické letiště s malým obletěním Olomouce. A jak to dopadlo?  V pátek dopoledne mě přišla SMS od Franty, že se jim něco rozbilo v práci a tak musí shánět náhradní díl a tak to asi nestihne. Auto už bylo naložený a já byl natěšený, tak jsem vyrazil na cestu. Po příjezdu do Stichovic  a přivítání se s kamarády, jsem poskládal tříkolku a počkal než se utiší vítr.

Laughing Petr Buchta

Celý článek...
 
Hlásím let do kameňa: Roman Tomíček Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 17
NejhoršíNejlepší 

Pokořit 200km FAI trojúhelník byl pro mne od loňského roku, kdy jsem začal létat tyhle dlouhé pro někoho nepředstavitelné, pro někoho nesmyslené vzdálenosti, které mi jako milotu MPG dávají řadu zkušeností a zážitků, můj vytoužený cíl. Aby se daný let vydařil, musí člověk spojit dohromady celou řadu faktorů.
Přípravy na tento let byly už dříve, jak jsem se již zmiňoval v úvodu. Dne „D“ nastal budíček v 5h ráno, kdy rtuť teploměru ukazovala 2 stupně Celsia. Při takto nízké teplotě je bez vyhřívaných věciček skoro nemožné vydržet 4h ve vzduchu. Tankování proběhlo na místní čerpací stanici cestou na letiště přímo do tříkolky, a to z důvodu úspory času, kterého už rychle ubývalo. Plánovaný start v 6:30 se nekonal, přípravy se protáhly. První start se nezdařil z důvodu velké ranní rosy. Druhý pokus byl již lepší, i když žádná sláva to taky nebyla. Čas startu – 7:09h.

Laughing ahoj Roman

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa : Michael Nadaž...radši Novák Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 13
NejhoršíNejlepší 

Tak nějak jsem si naplánoval 200km FAI které nakonec nebyly 200, ale 192km FAI. I tak to byl krásný let a spoustu zdrbaného času, protože jsem chtěl víc. Začalo to již v pátek, kdy jsem se domlouval s Petrem ,  že poletíme kameň, ať vidí ostatní, že se to opravdu dá uletět s prstem v nose. V pátek Petr šel startovat jinde než já a ejhle na stahovačce se objevil pes- vlčák krásně stavěný ale nakonec se zjistilo, že bez čipu tím pádem nepostižitelný a proč nepostižitelný? Dokázal zamezit startu, aby to nebylo málo roztrhal i padák spolu letci. A tak to bylo jen na mě a předtucha Petra že si FAI zkrátím (víckrát to neříkej ). Vyrazil jsem s úsvitem,  už před stratem mě zlobil foťák respektive baterky. Ve vzduchu docela bigbít a gps mi ukazovala první otočnák po184km blbost a tak nějak přestát bordel zapojit přídavnou nádrž. Příště to dělám na zemi byl to opruz.

Laughing ahoj Michael

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa Martin Galle Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Vždycky jsem chtěl v Kameňu zkusit nějakej delší let, něco ve stylu Mlčocha, Marka Malého, Berxe...atd., zkrátka přiblížit se těm nejlepším. Po minulém nezdařeném pokusu v sobotu 8.9. večer náhle přichází rozhodnutí to v neděli ráno zkusit. Budík na 5.30, vylezu v 5.50, klasika, abych to nezdržoval, na startu kompletně nychystanej o půl osmý, v dálce zahlídnu nějakýho kolegu, kterej nebyl línej a určitě už je aspoň hodinu v luftě..Se 14ti litry benzínu už tak tak, že stoupnu, za žádnou cenu to nechci opakovat, naštěstí vítr metr přesně na komoru mi nedovolil to zkazit.
     Otočka na fotku a rychle se směřuju na trasu nakreslenou v GPSce. Strategii mám jedinou, dobře se proletět a v pořádku se vrátit. Nebudu ani šetřit benzín, ani důsledně držet jednu výšku, zásoba je dostatečná, takže kolem zajímavých míst udělám pár otoček, nahoru, dolu, prostě pohoda. Trasa má být jakési kolečko po moravských městech, kus cesty od Moravských Budějovic do Telče, by měl pomoct jihovýchd do zad. Ale to předbíhám.

Smile ahoj Martin

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

V Moravské Nové Vsi jsme strávili  pěkný srpnový víkend. Sešlo se nás tam asi 20 pilotů s doprovodem.  Výborné počasí nám dopřálo polítat po nádherném okolí, zvláště v povodí Moravy a Dyje. Skočit na návštěvu do Rakouska a Slovenska tady není problém.  Nejhezčí je ovšem naše Pohansko, které je ohraničeno před soutokem právě Moravou a Dyjí. No a protože se blíží konec sezony a já nic pořádného nezaletěl do Kameňa a zatím jsem se zúčastnil všech ročníků,  tak alespoň něco přidám, ale věřím, že ještě něco letos dám lepšího. Původně jsem chtěl letět trojúhelník FAI, ale nějak mně to nevyšlo a je z toho jen plochý trojúhelník.

Laughing S pozdravem Standa

Celý článek...
 
A zase v luftě a tentokrát do Kameňa Tisk Email

Vše jsem si dopředu připravil, nahrál do GPS, naplánoval trať, dokonce i kratší variantu a hurá na Smradlavku. Do luftu jsem se opravdu vnutil, padák rovně nad hlavou, ale chtěl jsem upravit směr startu a to tak blbě že rozkýváním jsem to dal s rámem v trávě a pak těsně kolem stromů, ale jsem tam, a to se počítá. Nastavuji kurz Bystřice nad Perštejnem, letí to svižně, trimy mám konečně naplno a šikmo proti větru valím 50km/hod. Dole je to samej les, držím si výšku a po 32minutách letu a 23,3km jsem nad Bystřicí nad Perštejnem. Otáčím to směr Velká Bíteš, tady už je krajina malebnější a je tu dost políček pro případ nouzáku . Krajina je ve velkém oparu a při této výšce to na focení v tuto pozdní hodinu určitě není, proto berte fotky pouze jako dokumentární. Vítr šikmo ze zad a nejdelší rameno 25,9km letím 30min.

Wink a vo tom to je Proksík

Celý článek...
 
Nová helma Tisk Email

Tak včera to medard zase nezvlád, kolem 19hod hlásil 3m/s s tím že ještě přifoukne. Mám novou helmu Engine od Paraevoluce, mp3 připojeno a po Obectově přece nésu žádný vořezávátko. Zatlumení toho kraválu od motoru je perfektní a ty gelový náušníky netlačej a po chvíli nevíte že na hlavě něco je. (váha 420g). Už jsem slyšel, že někomu nesedla, ale já mám symetrickou hlavu, žádné anomálie a plošiny (a navíc jsem pohledný a skromný), proto mi helma sedí perfektně.  Vítr to vzdal a už na startu to bylo max 1m/s, jen ten opar a slunce za mrakem se postaraly o fotky v kvalitě víc než horší. Oblíbená hudba do sluchátek, poflakování po okolí bez nějakých ambicí někam doletět, zamávat všem kámošům po okolí a se západem na baletku přistát, krásnej večerní relax

Laughing a vo tom to je Proksík

Celý článek...
 
Obectov 2012 Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 9
NejhoršíNejlepší 

Slet v Obectově a kolovýlet s Komárky jsou akce, které kdo nezažil, neuvěří. Pravda minulý rok jedno rozbité Uno se zanedbatelnou škodou a pošpiněná má letecká pověst s nevyčíslitelnou škodou trochu kazila tento dojem, ale hrdě jsem se povznesl na narážky ostatních typu: co to bude letos?, letos tu nejsou Fiaty dojeď a přijel. Bydlík zapřažen, vše sbaleno, 17:00 vyřážím z Čebína, trochu kolony ale jedem. Cesta ubíhala, Páju podezíravě zkouším jestli nabalila vše, konvičku na kafe ji protentokrát promíjím a přemýšlím jestli i já na nějakou drobnost nezapomněl, Letovice 17:45 a tam to přišlo: kurva PADÁK. V 18:30 opět vyrážíme z Čebína, 19:15 již potřetí tento den projíždím Letovice.

Smile a vo tom to je Proksík

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa: Radek Vondra Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Letos jsem ještě nic nezalétl do Kameňa a už jsem to cítil jako ostudu. Chtěl jsem někam daleko doletět, užít si to, a sehnat nějaký bezbolestný odvoz zpátky domů. Když se přede mnou moji rodiče zmínili, že uvažují o koupi karavanu, secvaklo mi, vzpomněl jsem si na Dana Trochtu a jeho nabídku na prodej karavanu. Prostě a jednoduše, Dan byl v pátek v Modelcity u Znojma, rodiče se tam jeli podívat na jeho karavan a já jsem cestu tam chtěl absolvovat vzduchem. Medard dával celý den trochu zmatené údaje, ale Flymet se nemýlil a ukazoval pořád stejnou prognózu větru – lehounký vítr SZ v podstatě stále do zad. Plán byl jednoduchý – start v mých téměř rodných Doubravčicích kousek východně od Prahy, a let po přímce přímo na Znojmo.

Tongue out Radek Vondra alias Mlčoch.

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa Jiří Bajnárek Tisk Email

Závěr prázdnin je k milovníkům vůně Skytexu a Naturalu obzvláště štědrý. Sobota 18.8. celodenním bezvětřím a slabounkou bezoblačnou termikou k létání přímo vybízí. Při plánování trati se raději držím zpátky. Vybavuje se mi můj poslední pokus o 105km trojúhelník, který neplánovaně ukončila prázdná nádrž jen 2km před cílem. Navíc jsem šťastným majitelem nového Velveta, kterého nemám na delší trati ještě úplně osahaného. Mimochodem za konzultace při jeho výběru touto cestou děkuji snad všem, kdo v PPG něco znamenají včetně Proksíka. Létání s ním je opravdu radost. Nakonec tedy kreslím 88km výlet do podhůří Orlických hor a na Náchodsko. Samotný let běží sametově. Velvet na speedu uhání, podvečerní slunce nasvětluje krásné výhledy do kopcovitých oblastí Východních Čech i na hladinu Rozkoše. Do cíle dorážím na pokraji euforie. Pár zatáček nad letištěm s kamarádem Kubou a finále. Na závěr prosím jury, aby přimhouřila oko nad kvalitou některých fotek a těším se na příště. 

Smile Jiří Bajnárek   

Celý článek...
 
Hlásím další let do Kameňa: Jiří Koudela Tisk Email

  Současné počasí nás chce asi ulítat a tak po posledním letu s Petrem z Velké Dobré jsem si to chtěl zopakovat. Večer jsem u počítače vybral otočné body tak, aby z toho byl co nejvíce rovnoroamenný trojůhelník. Opět jsme chtěli letět směrem na Ranou a tak jako první otočný bod vyšla kaplička u vesničky Sinutec. Druhý otočňák vyšel na výraznou křižovatku karlovarské silnice u Bukova. Myslím že toto místo bylo vyhlášeno i jako křižovatka smrti, než tam výrazně omezili rychlost. Večer jsem nastavil budíka na půl šestou a usnul. V půl sedmé mne probudil Petr telefonem, kde prý jsem. Budík holt stávkoval. Rychle jsem posbíral vše potřebné a vyrazil. Ještě mne na dálnici zdržela kolona u nějaké bouračky, ale v půl osmé jsem již vše připravoval na letišti ke startu.

Wink Jiří Koudela

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.

404G[@T̃y[W͌‚܂ł

MENU