Domů

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(


Zapomenuté heslo?
Zapomenuté uživatelské jméno?

Languages

Languages
TOPlist

Vážení přátelé Kameňa, Tisk Email

Předem mého sdělení Vás chci pozdravit v novém roce a popřát Vám mnoho sportovních zážitků. Ale proč Vám píšu.

Chtěl bych Vás s Proksikem pozvat na vyhlášení výsledků Kameňa 2013. Bude to, alespoň z mé strany, vyhlášení poslední. Po 6 letech jsem už poněkud unaven podobně jako Vy. Bylo to pěkné, ale bylo toho dost. Jsem rád, že právě mnou poslední vyhlášený 6 ročník byl korunován tak skvělým výsledkem našeho kamaráda z Čech. Výkon přes 300 km se opravdu nevidí často a tak jsem rád, že pohár s mým žlučníkovým kamenem zůstane, alespoň na chvíli tomuto kamarádovi. Navíc jsem rád, že si na mne vzpomněli z výboru LAA a přidělili mi nemalý obolus na ceny. Letos tedy poprvé jsem nemusel obtěžovat své přátele z firem a mohu odměnit drobnými dárky i přátele, kteří nám po celou dobu pomáhali.

Budu proto rád, když se přijedete s Kameňem důstojně rozloučit 25.1.2014 do restaurace PARK www.restauracepark.com

Je to 10 km od dálnice a Šéfuje tam pan Zbyněk Barnet, s kterým jsme domluveni na tom, že:

V sobotu dopoledne 25.1.2014 se začnete sjíždět

V sobotu odpoledne bychom promítali a prohlíželi fotky co dovezete,

večer bychom vyhlásili výsledky soutěže Moravský Kameň a předali ceny, následuje pak volná zábava.

V neděli dopoledne 26.1.2014 by se pak zbytek, co tam bude spát rozjížděl domů.

Pro nadšence co přijedou už v pátek večer: je to možné, ubytování si objednejte, viz níže. Já přijedu v sobotu dopoledne, abych Vás přivítal. Jídla bude dost, viz odkaz, a chlast nevozte, toho tam je taky dost. To není letištní klubovna to je hospoda.

Kdo si bude chtít objednat nocleh tak: Na tel.č.: 734 34 69 69 - restaurace PARK Nebo email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Ještě jednou Vás tedy s Proksikem srdečně zveme a 25.1.2014 V Morkovicích.

Roman Pavlík

 
Hlásím let do Moravského Kameňa Petr Buchta Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Bez přátel to nejde! Všechno to začalo ve středu dopoledne, kdy jsem se rozhodnul, že půjdu ve čtvrtek ráno lítat a to jsem napsal i na Facebook. Chvilku na to se jako jediný přihlásil Luďa, že by šel a tak jsem byl spokojený, že nepůjdu sám. Nerad chodím solo. Večer jsem si zjistil omezení vzdušných prostorů a východ slunce, který byl 7:36 a takto připravený jsem šel spát. Ráno jsem se vzbudil ještě před zvoněním budíku a trochu vyděšen jsem začal guglit cože je to za světlo za oknem, když tam měla být tma jak v pytli. Včera jsem se nějak špatně podíval na východ slunce, který byl o hodinu dřív a začal jsem volat Luďovi abych se dozvěděl, že on nikam nejede, že není na sto procent fit. 

LaughingPetr Buchta

Celý článek...
 
Hlásím let do Moravského Kameňa Tomáš Klaper Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

Ahoj kamarádi ,přátelé vzduchem chlazení. Tak jsem se po letech  přemlouvání dokopak k tomu,abych nahlásil alespoň jeden let do teho Moravskýho šutra,tak to tady máte. Utekl jsem z rachoty v jedenáct hodin,byl pátek a krásně svítilo sluníčko,lehce foukal,tak jsem si řekl,že bude dobré doma něco   podělat,posekat zahradu,pohrabat listí a zazimovat chatku,ale…… Člověk míní,osud mění…..,dopadlo to samozřejmě úplně jinak Už po cestě domů jsem zjistil,že se mi opravdu vůbec nechce odbočit za prací a dojel jsem jako ve snách na letiště.

WinkLetu zdar Váš Tomáš

Celý článek...
 
Hlásím let do Moravského Kameňa, aneb „Přes tři pohoří“. Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 13
NejhoršíNejlepší 

Po loňském vítězném, letos přihlašuji let bez ambice na obhájení prvenství. To jsem ostatně zmínil už v loňské krátké reportáži z letu. Také jsem v ní rovnou zveřejnil můj plán pro soutěží ročník 2013. Plán pro tři sta kilometrový FAI trojúhelník jsem měl hotový již v loni, o to byla rychlejší předletová příprava letos. Tu mi navíc ještě usnadnil kamarád pilot a biker Radek Mlčoch Vondra. Ale nepředbíhejme.

Již při loňské předletové přípravě bylo jasné, že pokud chci zaletět FAI 300 a použít startovačku ve Vrbičanech, tak jeden OB bude opět v Německu. Ale oproti loňskému OB2 (pevnost Königstein) mnohem MNOHEM hlouběji ve vnitrozemí. Z toho také plynuly mé první obavy. Neznalost terénu ze země, pouze online mapové podklady od strýčka Googla, nutnost minimálních odchylek z trati z důvodu omezeného množství paliva a neumu létání v termice apod. Bylo mi jasné, že pro přesné a rychlé nalezení letošního OB2 by mi domácí koukání do monitoru a foto paměť stačit nemuseli.  Navigace!

Laughing Marek Malý

Celý článek...
 
NĚKDO POTŘEBUJE POMOC !!! Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 30
NejhoršíNejlepší 
alt

Přátelé kamarádi, piloti, pilotky

tentokrát trochu z jiného soudku.  Bylo tady hodně hromadných akcí, (hromadný start, přelet republiky, let do kameňa) a co tak hromadně někomu pomoc. Na internetu a v televizi se pravidelně zobrazují výzvy k pomoci pro někoho kdo ji moc potřebuje.  Já narazil na toto: Petra Slaviková , ta - A NEJEN TA!!! potřebuje kostní dřeň. Chybí obojí, dárci a peníze. Jak se stát dárcem si každý najde na internetu, já vás prosím o zaslání DMS. Akce bude zobrazena jako Akce v luftě s platností rok. Budu moc rád pokud na tuto akci se Vás nahlásí co nejvíc a samozřejmně pošle DMS.

Pomoci můžete zasláním dárcovské SMS - DMS KOSTNIDREN, jež stojí 30 Kč, z čehož na podporu registru putuje 27 Kč. Při použití hesla DMS ROK KOSTNIDREN váš operátor za vás pošle automaticky během roku jednu DMS měsíčně. Obě hesla lze poslat na telefonní číslo 87777.

Trocha matematiky:Na tomto serveru je zaregistrováno a 526 pilotů, pokud každý pošle jednu DMS, složíme se na 14 202kč, no a kdyby tu roční, tak darujem 170 424Kč. Třeba se nám létajícím podaří z ležícího udělat chodícího.

Wink přátelé a tentokrát víc než kdy jindy ... a vo tom to je, Proksík

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa: České Středohoří Radek Vondra Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Podzim už je na krku a já si s hrůzou uvědomil, že jsem letos ještě nepřihlásil žádný let do Kameňa. Předpověď na neděli vypadala slibně a tak jsem prozkoumal Medarda – ten ukazoval severně od Prahy bezvětří. Pro jistotu jsem tedy ještě pohlédl na Flymet a tam to už tak jednoznačně nevypadalo. Rozhodl jsem se zaletět alespoň 100 km FAI trojúhelník. Na větší porci jsem neměl náladu a stovečka je alespoň jakžtakž únosná – abych teda jako neudělal úplnou ostudu. Naplánoval jsem tedy start na modelplacu ve Vrbičanech u Lovosic, dále let přes sopečnou krajinu na Bílinu, otočit to v Litvínově, pokračovat podél Krušných hor do Libouchce, a poslední rameno dát pěkně po větru přes Ústí nad Labem a nad soutěskou Labe až k Litoměřicím.

Smile Radek Vondra

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa Dan Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Na víkend 27-29.9.2013 byla předpověd krásného počasí a tak Tonda vyhlásil heslo: Strachotín Miluji ten výhled z letiště na Pálavské kopce a tak jsem neváhal ani okamžik a potvrdil učast. Zbývalo vyřešit vozidlo na tento víkend, protože jsem svůj karavan před pár dny prodal. Řešení nabídl pohled na dvůr v bratrově firmě, Ford Escort Pickup s kterým jsem si mohl hned tykat protože jsme oba stejně mladí….. Po nezbytných úkonech pro sprovoznění vozu jsem mohl vyrazit. Šárka při pohledu na náš víkendový karavan přeorganizovala vše a jela k mamince.  ((-:  Cesta do Strachotína mi tentokrát trvala dvakrát tak dlouho a připadal jsem si jak pan doktor v podání p. Hrušinského (pane doktore vy jste se kochal, že?) ne nebojte neboural jsem, ale rychlost jsem držel stejnou jak on.

  Laughing Daniel Trochta

Celý článek...
 
Pája už je letec - Pálava 2013 Tisk Email
Právem Tonda tento ročník nazval jedním z nejpodařenějších. Počasí luxusní, vynikající společnost, výborný burčák, víno, slivovice (ne od Tondy), ale hlavně z Paji už je letec. 3 roky ji slibuji a přemlouvám, že ji někdo z kamarádů sveze. Buď bylo plno, nebo to foukalo, a nebo jsme chyběli. Tímto moc děkuji Jirkovi, že letěl a Zuzce že neletěla. Málokdy se stane, že si poletujete luftem a vedle na padáku letí vaše žena a to ještě nad nádhernou Pálavou. V luftu volej, takže se dalo šmejdit   nad každou cestičkou, prohánět se mezi vinohrady a plašit špačky. Krásná hodinka a půl v luftě. A večer? Ten se moc povedl, tolik srandy jsem dlouho nezažil. Je důležité si tyto zážitky pamatovat na  horší časy, tak ať je jich co nejvíc ..

Laughing a vo tom to je Proksík

Read More
Celý článek...
 
Hlásím let do kameňa: Kočičák Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Jakožto letošní čerstvý absolvent PPG kurzu u mistra Jarka, si v podstatě teprve teď začínám užívat krásy tohoto více a více populárního sportu, zvyklostí a nových kamarádů. Od zkušenějších kolegů pilotů jsem se dozvěděl o akci jménem Kameň… Velmi rád jsem přijal hozenou rukavici v podobě „delšího přeletu“. Fakt je ten, že začátky (alespoň pro mne) jsou dosti o lítání kolem letiště, ale když ono je pořád na co koukat. Jeden se cítí stále více a jistěji v kramflecích a o to přece jde, lítat, lítat a lítat. Tak se mi nejlépe sbírají zkušenosti.  Poprvé jsem s kamarády navštívil letiště u Vilémovic. Krásná krajina, Macocha kousek, různé zajímavosti, vysilač, větrné elektrárny atd…. Po pravidelném pokecu po přistání a kochání okolí na dohled od letiště, jsem se dozvěděl novinu. Konkrétně, že někteří zvládnou doletět na Pernštejn a Z5… To bych přece mohl také, říkám si a hned se mi v hlavě rodí trasa do Kameňa…

Laughing Lukáš Kočica

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa: Luděk Svoboda Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

 Znáte ten pocit, je deset ráno, čumíte do monitoru v práci, postrádáte jakoukoliv kreativitu a zoufale se vám nechce nic dělat. Teda, kromě lítání... Letmý pohled z okna a na předpověď počasí mě přesvědčil, že dneska to tam je. Úkol zní jasně, zaletět něco do Kameňa a vyzkoušet funkci přídavné nádrže, desetilitrového kanystru. V hlavě mi už dlouho vrtá myšlenka pokusit se trojúhelníkem obletět Brno, od čehož mě odrazovala jen nejmenší možná papírová vzdálenost cca 160 km. V jedenáct vypadnu z práce, doma se v rychlosti pobalím, zkontroluju prostory, počasí a hurá do Vilémovic. Nutno zmínit, že hodinu a půl před letem do sebe naliju dva energerťáky, kvůli cukru a odvodnění, abych za letu nemusel vysunovat pitotovu trubici 

Laughing Luděk Svoboda

Celý článek...
 
ČAF zase plaší špačky Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Přátelé ze sociálních sítí ví že jsem letos založil vinohrad a s tím mám i určité povinnosti jako je plašit špačky. S Kamilem jsme ke kolegům letcům z řad ptactva tolerantní, ale jak jde o víno, musí ta pakáž pryč. No dost bylo Berkovin, prostě další pěknej výlet tentokrát nad okruh. Po startu se mi uvolnil popruh od ramenních kšand co drží motor když jsem na zemi a brnkal o vrtuli. Nic kromě roztřepeného konce popruhu a prasklé struny ve výpletu se nestalo a závadu jsem za letu opravil, ale je to poučení pro ostatní, veškeré konce popruhů u provlékacích spon 2x přeložit a zapošít!!! Už jsem si několikrát říkal že to udělám, teď už na to nezapomenu. Kamilovi děkuji za zapůjšení tenké  mikiny (svoji bundu jsem zapomněl doma, na to už taky nikdy nezapomenu, už je zima)

Laughing a vo tom to je Proksík

 

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.

404G[@T̃y[W͌‚܂ł

MENU