¨
Logo Proksik
Proč smrdět doma, když můžem do luftu. (J.C)   ČEBÍN AIR FORCE  http://www.proksik.cz   ;       přidat k oblíbeným                                      ČVP - MAPA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tlacitko

TOPlist

TÍMTO ZÁPISEM PŘIHLAŠUJI SVŮJ PRVNÍ LET DO SOUTĚŽE O "MORAVSKÝ KAMEŇ".: JAKO: FAI TROJÚHELNÍK

Pilot: Pavla Hálová
Kluzák: IMAGE 24
Krosna/tříkolka Solo 210 SPIN
Datum letu: 2008-09-09
Čas startu: 17:50
Čas přistání: 18:47
Čistá doba letu: 57 min.

Start: SB: Letiště Stichovice  Loc: 49°29'9.763"N, 17°3'19.842"E
O. B. č1. : Zámek Ptení  Loc: 49°30'33.701"N, 16°57'36.822"E
OB č2. : letiště Čihadlo  Loc: 49°34'7.975"N, 16°59'54.739"E
Cílový bod: CB.: Letiště Stichovice
CELKOVÁ DÉLKA TRATĚ: 24,236Km  Změřeno na www.mapy.cz
Spotřeba: 3 litry

POŽADUJI SOUČINITEL 2,5 pro FAI trojúhelník: ANO
1 rameno SB-OB1= 7,206 Km
2 rameno OB1-OB2= 7,206 Km
3 rameno OB2-CB= 9,824 Km

POZNÁMKA:
jsem si vědom že pokud chci součinitel 2,5 pro FAI trojúhelník: dle pravidel FAI nesmí mít tzv. FAI trojúhelník žádné z ramen trojúhelníku délku menší: než 28% ( u tratě do 300km) než 30% (u tratě nad 300km)

ZPRÁVA O LETU:

Jak jsem si vyzkoušela KAMEŇ


Jsem začátečník., ale přesto soutěživý typ. Problém je v tom že současné disciplíny mi moc nevyhovují.Ve slalomu  nemám šanci, protože míň jak 10 metrů nad zem mě nikdo nedostane, navigace je pro mě pasé - zabloudím i v okolí Stichovic a termiky se bojím.V přesnosti přistání už se ale lepším – trefím se na letiště.
Když Roman dával dohromady pravidla soutěže, byla jsem přitom. Seděli jsme s Kájou, Šedivákem a  Jarkem Surou u Drobečka v kanceláři, popíjeli Frankovku a poslouchali, vo vo vo vočem to bude. KAMEŇ se mi líbil (asi to bylo tou Frankovkou) V duchu už jsem plánovala. V luftě budu sama, nehrozí, že se někomu přimotám do vrtuláku ,  je celkem jedno, kolik kilometrů a jak dlouho poletím, důležitá je spotřeba. Později byl pro mě povzbuzením i první Tomův let, říkala jsem si, že větší spotřebu má snad už jenom ZIL.
Dnes jsem do skočila – bez trimů, bez speeedu, bez GPS a bez štelování motoru. S Karlíčkem jsme dorazili na letiště v půl šesté a zastihli Radima, jak se chystá ke startu. Foukala tak trojka. Kluci mi udělili několik dobrých rad:“Napřed leť po větru, pak to máš bokem a nazpátek ti to snad zdechne“….nezdechlo. „Ptení je směrem na tu vodárnu…tam na tom kopečku“…schválně se někdy podívejte, kolik vodáren na kopečku ze Stichovic uvidíte L.  Odstartovala jsem a letěla směrem na vodárnu – kupodivu na tu správnou. Našla jsem zámek,  zakroužila a pak jsem trošku ztratila směr. Ještě že pode mnou proletěl Radim a stal se tak mým navigátorem. Nejkratší cestou mě zavedl na Čihadlo a byl v tahu L. Výhodou mého trojúhelníku je, že dohlédneš z jednoho otočného bodu na druhý  když máš dostatečnou výšku. Já ji měla. Nasměrovala jsem si to přímo proti větru zpátky do Stichovic a letěla a letěla a letěla a letěla…z celkové doby letu jsem toto rameno letěla asi 40 minut L.
Musím se pochválit –přistání bylo na baletku –ne jako v Obectově – jenomže tentokrát nikdo netleskal.
Závěrem bych chtěla podotknout – Můžu se Vám vykašlat na to, abych lítala 100 a více kilometrů. Při mé rychlosti bych na to potřebovala týden dovolené. Vaše pořadí asi neohrozím, ale teprve se učím. Až příště Romanovi něco vyoperují a on to zalije do poháru, tak já ho vyhraju.


…ať Vám to lííííííííííítáááááááá Pavla