¨
Logo Proksik
Proč smrdět doma, když můžem do luftu. (J.C)   ČEBÍN AIR FORCE  http://www.proksik.cz   ;       přidat k oblíbeným                                      ČVP - MAPA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tlacitko

TOPlist

TÍMTO ZÁPISEM PŘIHLAŠUJI SVŮJ PRVNÍ LET DO SOUTĚŽE O "MORAVSKÝ KAMEŇ".: JAKO: FAI TROJÚHELNÍK


Pilot: Chatrný Slavomír
Kluzák: Desiré - Nirvána
Krosna/tříkolka: tříkolka Rodeo 125
Datum letu: 2008-11-9
Čas startu: 17,15
Čas přistání: 18,55
Doba letu: 1.40
Start: SB. :Říčany - soukromá loučka
OB.č1. mýtina u silnice u Doubravníku
OB č2. : D1 - Exit 153
Cílový bod: Říčany – zase ta loučka
CELKOVÁ DÉLKA TRATĚ:66,8 km, Změřeno na www.mapy.cz
Spotřeba: 7,5 litrů

POŽADUJI SOUČINITEL 2,5 pro FAI trojúhelník:
1 rameno SB-OB1= 22,4km
2 rameno OB1-OB2= 22,2km
3 rameno OB2-CB= 22,2km

POZNÁMKA:
jsem si vědom že pokud chci součinitel 2,5 pro FAI trojúhelník: dle pravidel FAI nesmí mít tzv. FAI trojúhelník žádné z ramen trojúhelníku délku menší: než 28% ( u tratě do 300km) než 30% (u tratě nad 300km)

ZPRÁVA O LETU:

MŮJ PRVNÍ LET "DO KAMEŇA"

Po dlouhém přemlouvání od přítele Tomáše Berky jsem se nechal ukecat a letěl jsem do Kameňa. A když do Kameňa, tak nějakou pecku. A když pecku, tak trojúhelník a když trojúhelník, tak aspoň FAI. První pokus asi před 14dny, se nezdařil a leťel jsem jen let s návratem.(nějak jsem zapomněl odbočit, či co). Stejně to ani nestálo za řeč a tak jsem ho ani neprezentoval.
Na druhý pokus jsem se dostal na moji startovní louku včas, dokonce i mapu jsem mněl vzorně připravenou a tak vzhůru do oblak.A podařilo se mě odstartovat a hned na poprvé. Po krátkém bloudění, mezi mapou, a tím na zemi, jsem našel svou cestu k otočnému bodu číslo jedna což byla mýtina u silnice pod Doubravníkem. Dálnice se minout nedá, takže exit153 jsem lehce našel. Jen při potkání dálnice jsem chvilku váhal, zda letět doleva, či doprava. Zpáteční cesta byla už jen o kontrole stavu benzínu. Moje letišťátko je hned vedle D1. Když jsem se, před přistáním, vyhýbal lesu, zaneslo mě to daleko po větru a proti němu, jsem skoro neletěl, takže drama, až do úplného konce, ale vše se zdařilo a já zdárně přistál. Během letu, jsem mněl plné ruce i oči kontroli mapy, že jsem ani nic nenafotil, takže jen nutné foto.
Byl to pro mě velmi intenzivní zážitek. A příští rok mám naplánovaném let, něco extra.

2008 11 9 Říčany Chatrný Slavomír