¨
Logo Proksik
Proč smrdět doma, když můžem do luftu. (J.C)   ČEBÍN AIR FORCE  http://www.proksik.cz   ;       přidat k oblíbeným                                      ČVP - MAPA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tlacitko

TOPlist

TÍMTO ZÁPISEM PŘIHLAŠUJI SVŮJ DRUHÝ LET DO SOUTĚŽE O "MORAVSKÝ KAMEŇ".: JAKO: FAI TROJÚHELNÍK


Pilot: Tomáš Berka

Kluzák: SKY Paragliders – ANTEA M
Krosna/tříkolka: Nirvána RODEO125
Datum letu: 21.8 2008
Čas startu: 15:40
Čas přistání: 19:00
Doba letu: 3:20
Start: SB. :Smradlavka (Stanoviska)
O. B. č1. : Kostel v obci Meziřičko ( za Měřínem u D1)
OB č2. : křižovatka Na Babce, mezi obcí Oldříš a obcí Široký Důl u Poličky
Cílový bod: CB.: Smradlavka (Stanoviska)

CELKOVÁ DÉLKA TRATĚ: 137,5 km, Změřeno na www.mapy.cz
Spotřeba: 8 litrů

POŽADUJI SOUČINITEL 2,5 pro FAI trojúhelník:
1 rameno SB-OB1= .46..km
2 rameno OB1-OB2= 45,5...km
3 rameno OB2-CB= 46...km

POZNÁMKA:
jsem si vědom že pokud chci součinitel 2,5 pro FAI trojúhelník: dle pravidel FAI nesmí mít tzv. FAI trojúhelník žádné z ramen trojúhelníku délku menší: než 28% ( u tratě do 300km) než 30% (u tratě nad 300km)

ZPRÁVA O LETU:

MŮJ DRUHÝ LET „DO KAMEŇA“

Na tento let, jsem se již připravoval od brzkého jara. Ptáčci si ještě foukali na krovky a já už důmal, kdy na to. Můj první let do Kameňa, byl , no řekněme, spíš takovým testem, jestli Roman  s Prosíkem, dokáží vůbec spočítat a vyhodnotit, takové výkony našich pilotů. Ano, umněj.

Defakto celou letní sezónu, jsem trapně promrhal svoji účastí na různých místních i zahraničních závodech, ale pořád mi něco chybělo. Dokonce i moje účast na Mistrovství Evropy v Polsku, mně nějak zvlášť nenaplnila. No, a pak mi to docvaklo. KAMEŇ, a Romanuv, to je to pravé, to je to co pořád ve svém duchu hledám. No  a tak jsem netrpělivě sledoval Medarda. Pořád to vypadalo špatně. Nechtěl jsem to podcenit a tak jsem si v duchu zatím chystal několik možných letových možností a všechny zhruba kolem 100km. Laco, ale nadhodil laťku, velmi slušně vysoko a tak bylo jasné, že 100km je málo. Překopal jsem tady své úvahy a načmáral jsem si to za Měřín, pak někam k Poličce a ejhle, bylo z toho pěkně přes 100kiláčkú a ještě sem se nádherně vešel do FAI trojůhelníčku.

A v tom se jako nejvhodnější den, aspoň dle internetu, stal čtvrtek 21.8. Ráno, jsem v práci nastínil žaludeční nevolnost, kterou jsem mimochodem vážně zažil, (hold nervy, před takovým výkonem jsou napochoduj) a již těsně po 13té hodině jsem smrděl u nás na Smradlavce. Počasí si ale evidentně nepřečetlo internet a dunělo jak prase. Nu což, vydržím. A taky, že jo. Po třetí hodině se vítr umoudřil a tak jsem do toho skočil. No, už sem létal i v horších podmínkách. První rameno, bylo šikmo na vítr ale i tak to kupodivu letělo i 45km/h.

První otočný bod byl nad kostelem v obci Meziříčsko, tam jsem to ohnul a ejhle, valilo to místy i přes 60km/h. Cestou jsem si občas přitočil v termice, ale bylo to ouzký a rozbytý. (potvora vítr). Nad druhým otočňákem, kterým byla velmi nenápadná křižovatka s autobusovou zastávkou Na Babce, mezi obcí Oldříš a obcí Široký Důl u Poličky. Tam to se mnou pěkně zaházelo. Od tam jsem lehce, mimo trať, zamíříl k vodní nádrži Vír a využívaje bočního větru, jsem úspěšně dosahoval, až na Smradlavku.

No užil jsem si pěkný třiapůl hodinky ve vzduchu. Bylo teploučko, lidi si evidentně užívali posledních, teplých dnů a vůně grilovaného masíčka se linula až ke mně do výšin. No pěkné to bylo. Děkuji Romanovi za bezva nápad. Ono letět jen tak, na výlet, je sice prima, ale přemýšlet o tom, že někam doletět musím a o to více se snažit, má opravdu nenapodobitelné kouzlo.

Váš Berx

PS: A jak říká klasik „ vo vo tom to přeci je. Že?

21.8 2008

Tomáš

S pozdravem, akademik Berka Tomáš
WWW. BERX. CZ
mobil: 602756547