¨
Logo Proksik
Proč smrdět doma, když můžem do luftu. (J.C)   ČEBÍN AIR FORCE  http://www.proksik.cz   ;       přidat k oblíbeným                                      ČVP - MAPA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tlacitko

TOPlist

TÍMTO ZÁPISEM PŘIHLAŠUJI SVŮJ PRVNÍ LET DO SOUTĚŽE O "MORAVSKÝ KAMEŇ" JAKO: FAI TROJÚHELNÍK


Pilot: KAMIL ONDROUŠEK
Kluzák: MAC TREND III 28
Krosna: NIRVANA RODEO 125, Simon 2
Datum letu: 2008-08-10
Čas startu:  06:00

Čas přistání: 7:20
Doba letu: 1:20
Start: SB. :SMRADLAVKA

O.B. č 1. : HRAD PERNŠTEJN
O.B. č 2. : ZÁMEK KUNŠTÁT
Cílový bod: CB.: SMRADLAVKA
CELKOVÁ DÉLKA TRATĚ: 45.3 km, Změřeno na www.mapy.cz
Spotřeba: 4,5 litrů

POŽADUJI SOUČINITEL 2,5 pro FAI trojúhelník:
1 rameno SB-OB1= 14.8 km
2 rameno OB1-OB2= 15.1 km
3 rameno OB2-CB= 15.4 km

POZNÁMKA:
jsem si vědom že pokud chci součinitel 2,5 pro FAI trojúhelník: dle pravidel FAI nesmí mít tzv. FAI trojúhelník žádné z ramen trojúhelníku délku menší: než 28% ( u tratě do 300km) než 30% (u tratě nad 300km)


ZPRÁVA O LETU:

MŮJ PRVNÍ LET „DO KAMEŇA“

Dlouho jsem plánoval účastnický let do soutěže "O Moravský kaměň", ale až Standův výkon mě dal ten správný impuls. Naplánoval jsem si naivní 120 km FAI trojúhelník a čekal na počasí. Na neděli to vypadalo slibně, tak jsem do svých úmyslů zasvětil i Proksíka, abych neletěl sám. Po konzultaci se zkušenějším kolegou jsme se rozhodli pouze pro 45 km trojúhelník, že na poprvé to stačí. Po celou dobu jsem Rodeo jen lechtal, a tak let proběhl celkem bez problémů, až na malé houpání, a jeden uzlík na galerii D-čkových šňůr, takže jsem celou dobu letěl s mírně zdeformovaným vrchlíkem, ale opravdu to zespodu nebylo vidět. Příště to bude určitě lepší. Vzhledem k tomu, že jsem na let dokonale nepřipravil baterky ve foťáku, tak jsem fotil pouze „povinné fotografie“, no a Pernštejn se moc nepoved:-).

 

S pozdravem, Kamil Ondroušek

Web: www.kamca.cz