¨
Logo Proksik
Proč smrdět doma, když můžem do luftu. (J.C)   ČEBÍN AIR FORCE  http://www.proksik.cz   ;       přidat k oblíbeným                                      ČVP - MAPA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tlacitko

TOPlist

TÍMTO ZÁPISEM PŘIHLAŠUJI SVŮJ PRVNÍ LET DO SOUTĚŽE O "MORAVSKÝ KAMEŇ" JAKO: FAI TROJÚHELNÍK


Pilot: Petr PROKS
Kluzák: Vega M
Krosna: R 120 Palcostroj
Datum letu: 2008-08-10
Čas startu:  06:00
Čas přistání: 7:38
Doba letu: 1:38
Start: SB. :SMRADLAVKA
O.B. č 1. : HRAD PERNŠTEJN
O.B. č 2. : ZÁMEK KUNŠTÁT
O.B. č 3. : ČEBÍN
Cílový bod: CB.: SMRADLAVKA
CELKOVÁ DÉLKA TRATĚ: 53.5 km, Změřeno na www.mapy.cz
Spotřeba: 4,5 litrů
POŽADUJI SOUČINITEL 2,5 pro FAI trojúhelník:
1 rameno SB-OB1= 18.2 km
2 rameno OB1-OB2= 15.1 km
3 rameno OB2-CB= 20.2 km
POZNÁMKA:
jsem si vědom že pokud chci součinitel 2,5 pro FAI trojúhelník: dle pravidel FAI nesmí mít tzv. FAI trojúhelník žádné z ramen trojúhelníku délku menší: než 28% ( u tratě do 300km) než 30% (u tratě nad 300km)ZPRÁVA O LETU:

MŮJ PRVNÍ LET „DO KAMEŇA“

Plánovaný výlet na Pernštejn a okolí změnil Kamil letem do Kameňa. Naplánoval si krásný 120km trojúhelník. Ten jsem mu zredukoval ne na 45km jak uvádí, ale v plánu byla pěkná 70km trať. Bohužel se to zvrtlo jen tím, že prostě Kunštátský zámek, vypadal dost podobně tomu v Letovicích. Neúprosná GPS a záznam z tratě, ale vrhl nejednu slzu do oka a stál mě i pár piv. Bylo divné, že jsme z těch údajných Letovic byli nějak rychle, ale co, už s tím nic nenaděláme.

Takže k letu: Startoval jsem jako první, ne pro to že bych to vedl, ale prostě jsem zavazel ostatním. Chvilku po mě Kamil. Zhruba 10min. jsme kroužili nad Smradlavkou a čekali na dalšího pilota, ale ten neměl štěstí a nějak se mu nedařilo odstartovat. Na GPS nastavuji první otočný bod hrad Pernštejn. Asi jsem tam ty POI body zadal nějak špatně, ale dle logického uvážení byl Pernštejn víc na sever. No asi jsem se překlep. Řeka Svratka se ale nepřeklepla a jestli se přes noc nějak výrazně nepohnuly kontinenty tak do Nedvědice nás musí dovést. A to se vyplatilo, nad Pernštejnem GPS ukazovala Pernštejn 12km západně. Otáčím to k Letovicím a nastavuji POI Letovice (opět jsem zadával manuálně večer). Šipka ukazuje přesně naopak. Příště beru mapu, to jsou furt nějaký technický hračičky a prd z toho. Nad ledovicemi (Kunštátem) otáčím zpět na Smradlavku.

Ukazovat neustále Kamilovi že má deformované padák mě přestalo bavit už u Nedvědice, neb vysílačku jsem zapomněl a na moje ukazování na padák a zkřížený ruce mě ta jitrnica jen mávala a do plachty se nepodívá. Nad Smradlavkou mažu k OB3 a tím je Čebín. Obkroužit balóny, zamávat rodině, rozštěkat vesnické psi a hajdy zpět na Smradlavku dokončit trojúhelník. To su zvědavé jak se s tím Roman popere. Start a cíl je na jednom rameni. Kamil už má sbaleno, tak to rychle nafutruju do auta, dáme kávičku (vařil Kamil už to umí jako Marchello) a domů k rodině. Doufám, že další let bude zase trojúhelník ,ale podstatně delší.

A vo tom to je Proksík